Bielizna ślubna i kosmetyki w reportażu fotografa

Zacznę starym powiedzeniem, znanym chyba wszystkim – „piękno tkwi w szczegółach”.
Każdy reportaż zdjęciowy z dnia ślubu, bez detali byłby zwykłą stertą standardowych zdjęć. Detale w fotografii ślubnej to nierozerwalna część całej pracy fotografa w dniu ślubu. Przyjeżdżając do domu Panny Młodej, zawsze rozglądamy się po pokoju gdzie będzie ubierała się poszukując wcześniej już wspomnianego detalu.

Bielizna do ślubu.

Bardzo intymną sferą jest bielizna ślubna do której Pani Młoda przywiązuje ogromną uwagę i poświęca wiele czasu na jej wybór. Jak już podkreśliłem jest to sfera bardzo intymna i wymaga dużej delikatności, smaku i poczucia estetyki w zdjęciach. Można skoncentrować się tylko na samej bieliźnie, która jest gdzieś wyeksponowana, ale sama Panna Młoda może sobie zażyczyć zdjęć w bieliźnie. Należy wtedy pamiętać aby takie ujęcia miały bardzo wysoki walor estetyczny i w żaden sposób nie krępowały Pani Młodej. Dlatego najlepiej pokazać kilka zrobionych zdjęć i zapoznać się z opinią Młodej Pani.

Kosmetyki do ślubu

Obok bielizny zawsze znajdziemy jakieś eleganckie perfumy, kosmetyki lub biżuterię, są to elementy które zawsze są nieodzowną częścią podczas przygotowań. Przemyślana kompozycja w odpowiednim oświetleniu pozwoli fotografowi na wykonanie zdjęcia, które będzie bardo ważnym elementem całego reportażu. W ostatnich latach bardzo modnym elementem stał się biały peniuar z napisem na plecach np. Pani Młoda. Bieliznę lub perfum można przedstawić tak aby ująć w kadrze sylwetkę Młodej Pani lub jej dłoń która dotyka kosmetyku, kolczyków lub podwiązki. Bardzo ważną rolę spełnia również welon ślubny. Dlatego może on stanowić doskonałe wypełnienie tła i być elementem podkreślającym jakąś istotną cechę bielizny. Należy jednak zawsze pamiętać o podstawowej zasadzie podczas zdjęć z przygotowań. Pani Młoda musi być w centrum uwagi a cała reszta to tylko delikatne i subtelne uzupełnienie w tym reportażu.