Pustynia Błędowska – dobry wybór na ślubny plener

Miejsce niesamowicie ciekawe i dające wiele możliwości zarówno dla fotografa weselnego, jak również dla kamerzysty, można tutaj zrealizować bardzo interesujący materiał filmowy i wspaniałe zdjęcia ślubne. Sesja plenerowa na Pustyni Błędowskiej wiąże się zazwyczaj z dalekim wyjazdem ale gorąco ten plener fotograficzny polecam, a szczególnie tym parą młodym, którym bardzo zależy na efektownych ujęciach z powietrza.

(więcej…)

Ogrody u Kapiasa – czyli plener ślubny na łonie natury

Plener ślubny w Ogrodach Kapias to doskonała alternatywa dla tych par, które chcą zrealizować swój ślubny plener w otoczeniu zieleni, kwiatów, ciekawych i romantycznych zaułków. Wielkim atutem Ogrodów Kapias jest zróżnicowany charakter tego miejsca, można tam znaleźć wiele ciekawych zaułków, romantycznie położonych ławeczek, ciekawych alejek, zarośli i trzcin.

(więcej…)

Najlepsze Plenery na zdjęcia ślubne

Dzisiaj pod tym mocnym tytułem chciał bym się troszeczkę rozwinąć i przybliżyć temat miejsc plenerowych w których robimy najwięcej sesji ślubnych i które cieszą się największą popularnością wśród młodych par. Zaznaczę również że nasze zdjęcia staramy się zawsze wykonywać w miejscach w których nowożeńcy będą czuli się komfortowo a klimat i sceneria będą bardzo bliskie ich poczuciu estetyki, gustu i zamysłu.

(więcej…)

Teledysk ślubny

Ten krótki filmik, czy jak kto woli etiuda filmowa, to teraz niesamowicie popularna forma na przedstawienie swojego wesela w filmowym skrócie. Można spotkać się z różnym nazewnictwem takiego materiału filmowego, jedni określają go zwięźle jako filmik ślubny ale można też spotkać inne określenia, trailer filmowy, zwiastun ślubu, zapowiedź ślubna, skrót wesela czy po prostu film ślubny. Ja chcę się dzisiaj skoncentrować nie tyle na filmowej zapowiedzi z dnia ślubu lecz na filmie niezwiązanym bezpośrednio z samym dniem ślubu i wesela, jest to teledysk z pleneru Młodej Pary. Jako studio, które specjalizuje się głównie w fotografii ślubnej oraz filmie ślubnym, bardzo często realizujemy dla swoich klientów takie materiały filmowe.

(więcej…)

Plener ślubny w lesie

W przeciwieństwie do ostatnio opisywanej sesji plenerowej, gdzie skupiłem się na plenerze industrialnym w którym sceneria to głównie opuszczone budynki, stare opuszczone zamki i tereny post fabryczne. Dzisiaj chcę opisać typowy plener na łonie natury a konkretnie „Plener Ślubny w Lesie” Porównując te dwa plenery ślubne to tak jak kamień i woda, jeden z nich to miejsca surowe ale niepowtarzalne i tajemnicze, natomiast drugi to totalne przeciwieństwo, czyli zieleń, naturalne mocne światło i totalnie inny klimat zdjęć.

(więcej…)

Industrialny Plener Ślubny

W dzisiejszych czasach, kiedy fotografia ślubna wyszła poza studio fotograficzne i najmodniejszą formą w zdjęciach ślubnych stały się zdjęcia w plenerze, pojawiło się również mnóstwo pomysłów na ciekawy plener. Fotograf ślubny ma nie lada wyzwanie, gdyż przed realizacją zdjęć czeka go jeszcze wcielenie się w rolę doradcy, który musi dobrze zrozumieć zamysł swoich klientów i zaproponować im kilka rozwiązań i miejsc do realizacji zdjęć plenerowych, które będą spełniać ich oczekiwania.

(więcej…)

Plener ślubny – czyli gdzie zrobić plenerową sesję ślubną

Temat pleneru ślubnego to temat który jest bardzo często poruszany podczas spotkań z Młodą Parą, zazwyczaj wszystkie młode pary mają problem z wyborem miejsca i tematem plenerowej sesji ślubnej. Jest to tak ważny dzień i wydarzenie w ich życiu, że nic w tym dziwnego że młodej parze tak bardzo zależy na swoich zdjęciach. Sesja plenerowa w odniesieniu do pozostałych zdjęć ślubnych to coś całkowicie innego.

(więcej…)

Przygotowania Pana Młodego do ślubu

przygotowania pana młodego

Kiedy poruszamy temat przygotowań do ślubu od razu sprawa zaczyna się kręcić wokół Panny Młodej, natomiast mało kto porusza temat Pana Młodego. Zarówno Pani Młoda jak i Pan Młody bardzo dużo czasu poświęcają na przygotowanie i wybór swojego ubioru ślubnego, oraz dobór kosmetyków i innych części garderoby. Garnitur ślubny to ważny wybór zaraz obok sukni ślubnej, więc Młody Pan również skrupulatnie podchodzi do zakupu swojej garderoby decydując o jego fasonie, kolorze oraz modnym stylu.

(więcej…)

Przygotowania Panny Młodej – czyli subtelna sesja fotograficzna

Zdjęcia z przygotowań do ślubu stanowią bardzo ważną część reportażu ślubnego, lecz zaznaczyć trzeba że są to zdjęcia, do których znacznie więcej uwagi przywiązują Panny Młode. Natomiast kawalerowie, czyli potencjalni Panowie Młodzi trzymają lekki dystans od takiej sesji. Bardzo istotnym czynnikiem, który przełamuje tzw. lody jest spotkanie przed ślubem w celu ustalenia wszelkich szczegółów współpracy w dniu wesela.

(więcej…)

Bukiet Ślubny – istotny element w fotografii ślubnej i filmie

Zarówno fotograf jak i kamerzysta przywiązuje dużą uwagę do wyeksponowania ślubnego bukietu w swoich zdjęciach lub ujęciach filmowych. Ten jakże istotny motyw jest zawsze utrwalany w różnych sytuacjach całego dnia wesela. Już na samym początku kiedy to Panna Młoda ubiera się w swoim pokoju, wiązanka ślubna jest cały czas obecna i można ją przedstawić w wielu ciekawych ujęciach i kadrach. Może być doskonałym tłem do obrączek, zaproszeń oraz elementem stanowiącym wypełnienie innych kadrów.

(więcej…)

Goście Weselni – czyli jak zadbać aby dobrze zapamiętali wesele

Na każdym weselu zaraz po Młodej Parze, rodzicach i świadkach istotną rolę spełniają właśnie goście weselni. Dla mnie jako fotografa jest to bardzo interesujący temat zdjęciowy, gdyż chcę w swoim reportażu przedstawić ich emocje i momenty które na zawsze zostaną w ich pamięci. A gdy będą wracać do tych chwil oglądając zdjęcia, wrócą też do emocji tego dnia z łezką w oku. (więcej…)

Bielizna ślubna i kosmetyki w reportażu fotografa

Zacznę starym powiedzeniem, znanym chyba wszystkim – „piękno tkwi w szczegółach”.
Każdy reportaż zdjęciowy z dnia ślubu, bez detali byłby zwykłą stertą standardowych zdjęć. Detale w fotografii ślubnej to nierozerwalna część całej pracy fotografa w dniu ślubu. Przyjeżdżając do domu Panny Młodej, gdzie zazwyczaj rozpoczynamy naszą pracę, zawsze rozglądamy się po pokoju gdzie będzie ubierała się Panna Młoda, poszukując wcześniej już wspomnianego detalu.

(więcej…)

Stoły ślubne w reportażu fotograficznym

Bywając na weselach w różnych miejscach, różnych restauracjach, lokalach i domach weselnych miałem okazję obserwować wszelkiego rodzaju wystroje sal weselnych, od bardzo gustownych i eleganckich, po bardzo ekstrawaganckie a niekiedy nawet śmieszne i szokujące. Zawsze natomiast zwracałem uwagę na układ stołów weselnych, gdyż był to dla mnie bardzo ważny aspekt ze strony fotograficznej.

(więcej…)

Zimowa sesja ślubna

Sesje ślubne zimą to nie lada wyzwanie zarówno dla fotografa jak i dla pary młodej. Wydawać się może że realizacja takiego pleneru wiąże się z wieloma przeciwnościami, tymczasem jest zupełnie inaczej. Sesje plenerowe zimą to przede wszystkim niesamowita sceneria i możliwość przedstawienia Młodej Pary w urokliwych i oryginalnych kadrach.

(więcej…)

Filmowanie z powietrza – czyli dron w filmie ślubnym

Temat filmowania z drona podczas ślubu należy rozbić na kilka aspektów. ASPEKT TWÓRCZY-czyli efektowne ujęcia z lotu ptaka, ASPEKT TECHNICZNY-czyli gdzie warto takie ujęcia wykonać, ASPEKT PRZEPISOWY- ograniczenia i przepisy do jakich musimy się dostosować.
Ale pierw kilka miłych spostrzeżeń z mojej strony jako operatora drona. Na samym początku zaznaczę że posiadam licencję oraz wszystkie niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do obsługi drona, (fachowo – operator bezzałogowego statku powietrznego) Obsługa i sterowanie dronem powietrznym daje mi niesamowitą radość i poszerza możliwości zarówno w filmie jak i w fotografii lotniczej. Wracając do wcześniej poruszonych aspektów, przedstawię w kilku słowach każdy z nich.

(więcej…)