Bukiet Ślubny – istotny element w fotografii ślubnej i filmie

Zarówno fotograf jak i kamerzysta przywiązuje dużą uwagę do wyeksponowania ślubnego bukietu w swoich zdjęciach lub ujęciach filmowych. Ten jakże istotny motyw jest zawsze utrwalany w różnych sytuacjach całego dnia wesela. Gdy Panna Młoda ubiera się w swoim pokoju, wiązanka ślubna jest cały czas obecna i można ją przedstawić w wielu ciekawych ujęciach. Może być doskonałym tłem do obrączek, zaproszeń oraz elementem stanowiącym wypełnienie innych kadrów.


Bukiet ślubny Panny Młodej

Wiązanka ślubna to najważniejszy bukiet w życiu każdej kobiety. Dlatego powinien być elementem który komponuje się ze stylem całego wesela i doskonale uzupełnia suknię ślubną. Należy pamiętać że istnieje coś takiego jak symbolika kwiatów. Innymi słowy kwiaty niosą za sobą szereg przesłań i sygnałów. Jestem zdania że zarówno kwestia wyboru kwiatów jak i styl ślubnego bukietu należy tylko i wyłącznie do Panny Młodej. Jako fotograf ślubny widziałem już wiele kompozycji ślubnych wiązanek, lecz nigdy nie zdarzyło mi się widzieć Panny Młodej bez bukietu. Ten mały ślubny bukiecik jest tak istotnym detalem, że towarzyszy pani młodej przez całe wesele oraz na sesji plenerowej.

W tych wszystkich momentach całego wesela staramy się uwiecznić bukiet ślubny w różnych kadrach i ujęciach. Zaczynamy od zdjęć w których przedstawiamy samą ślubną wiązankę. Następnie aranżujemy zdjęcie w którym przedstawiamy bukiecik w dłoniach Pani Młodej. Staramy się również wykonać kilka zdjęć bukietu w samym kościele, no i oczywiście na sali weselnej. Bukiet ślubny zawsze ma również swoje miejsce na stole prezydialnym gdzie siedzi Młoda Para. Jest to w pewnym sensie rekwizyt wykorzystywany na samych oczepinach, kiedy to Panna Młoda rzuca nim zamiast welonu. Zawsze staramy się przedstawić i zaakcentować wiązankę ślubną we wszystkich wspomnianych już sytuacjach. Na przykład zdjęcia grupowe oraz zdjęciach rodzinne, to również doskonały temat gdzie bukiecik jest mile widziany.

Bukiet ślubny wnosi również ciekawą formę do wykorzystania podczas sesji plenerowej, jeżeli istnieje możliwość aby Para Młoda zaakcentowała również swój ślubny bukiet podczas sesji plenerowej, to jest to bardzo miły akcent na który warto zwrócić uwagę. Kończąc dzisiejszy blog ślubny na temat ślubnego bukietu chcę tylko zaznaczyć że dla mnie jako fotografa ślubnego, sytuacja w której Panna Młoda jest bez bukietu jest niewyobrażalna.