Film Ślubny – nagrywanie i montaż

Na początku postaram się odpowiedzieć na pytanie jak powinien być nagrany film z uroczystości ślubnej. Przede wszystkim wszystko we właściwej kolejności. Zanim przejdę do tematu realizacji filmu to należy pamiętać o podstawowej kwestii, czyli zawarciu umowy. Umowa na realizację reportażu ślubnego to podstawa. Nasze umowy  jasno określają zakres usług foto i wideo oraz podstawy prawne jak i cenę usługi. Umowa powinna jasno i w prosty sposób opisywać całość usługi w jak najdokładniejszy sposób. Bardzo ważną kwestią przed przystąpieniem do realizacji materiału jest spotkanie z klientem i omówienie szczegółów tego wyjątkowego wydarzenia.

Oczekiwania Młodej Pary

Młoda Para powinna jasno określić swoje oczekiwania względem fotografa lub kamerzysty który będzie realizował ich reportaż. Dlatego aby uniknąć pominięcia sytuacji i momentów dla nich bardzo istotnych. Po wspólnej analizie i omówieniu zarysu scenariusza zawsze zaczynamy od potwierdzenia adresu pod którym zaczynamy realizację. Niesamowicie ważne jest ustalenie godziny od której mamy zacząć realizację z uwagi na wiele tematów które chcemy przedstawić w naszych zdjęciach i  filmach. Pierwsze godziny naszej pracy zazwyczaj poświęcamy Pannie Młodej koncentrując się na jej przygotowaniach. Następnie przenosimy się do miejsca gdzie ubiera się Młody Pan lecz nie zawsze zachodzi taka konieczność.

Realizacja i montaż filmów ślubnych

Kolejne etapy naszej pracy to reportaż ślubny, zdjęcia na sali weselnej, pierwszy taniec, zabawa weselna, oczepiny oraz sesja plenerowa. Wszystkie te etapy postaram opisać szczegółowo w kolejnych artykułach gdyż temat każdego z nich jest bardzo obszerny. Gdy materiał filmowy mamy już zrealizowany przystępujemy do montażu, czyli postprodukcji filmowej. Na montaż filmu składa się wiele etapów, które połączone w jedność tworzą jedną harmonijną całość która zawiera wszystkie wzniosłe momenty. Podczas montażu kierujemy się zasadami i stylem pracy jaki wypracowaliśmy sobie w okresie naszej działalności. Jest to pewnego rodzaju kilka schematów które zostały wypracowane w naszym studio i pozwalają nam na tworzenie filmów ślubnych na pewnym poziomie artystycznym i technicznym.

Po zakończonym etapie postprodukcji następuje efekt finalny, czyli oddanie gotowego materiału jakim jest film ślubny. Nasz klient otrzymuje gotowy materiał zgodnie z ustaleniami umowy. Najczęściej proponowanym nośnikiem na którym oddajemy nasz film weselny jest pendrive. Jeżeli chodzi o długość gotowego materiału filmowego to również jest kwestia wynikająca z wcześniejszych ustaleń i może to być film o obszernej tematyce ślubu, forma teledysków lub forma jaką jest zwiastun lub trailer.