Filmowanie Lustrzankami – czyli efekt kinowy w filmach ślubnych

Nasza firma już dawno całkowicie postawiła na realizację materiałów filmowych za pomocą lustrzanek, całkowicie odeszliśmy od kamer cyfrowych i postawiliśmy właśnie na lustrzanki. Ktoś może zapyta dlaczego? Odpowiedz jest bardzo prosta – jakość i filmowy obraz o którym zawsze marzy każdy operator zwykłej reporterskiej kamery. Filmowanie wesel

Technika pracy i postprodukcji jest całkowicie inna jak to bywało w przypadku zwykłych kamer filmowych, wiąże się to z większym wkładem pracy zarówno podczas realizacji filmów jak i podczas samego montażu czyli tzw. postprodukcji. Natomiast sam efekt końcowy jest całkowicie inny jak w realizacjach za pomocą kamery. Film ślubny kręcony lustrzanką to zdecydowanie lepszym materiał, plastyka obrazu jest na bardzo wysokim poziomie technicznym. Zdaję sobie sprawę że są zwolennicy kręcenia filmów kamerami i absolutnie nie będę ich krytykował, uważam że każda technika ma swoich zwolenników jak i odbiorców. W naszym studio staramy się rozwijać zgodnie z aktualnymi trendami i wykorzystywać nowości w branży, gdyż tego oczekują nasi klienci.

Jeżeli chodzi o sprzęt, to oparliśmy się wyłącznie na lustrzankach firmy CANON i SONY. Naszym zdaniem stanowią one najlepsze rozwiązanie techniczne i dają najlepsze możliwości podczas realizacji naszych filmów. Nasze realizacje to głównie filmy ślubne, reportaże weselne, teledyski ślubne czy krótkie zwiastuny filmowe z wesel.

Kamerzysta na wesele

Słowo kamerzysta nie wszystkim się podoba a niektórych wręcz denerwuje, wolą używać określenia operator lub filmowiec. Dla mnie określenie kamerzysta ślubny jest całkiem normalne i nie wzbudza żadnych złych reakcji. Teraz może parę zdań o naszym sprzęcie filmowym jaki posiadamy w studio.  Jak już wcześniej wspomniałem nasze filmy ślubne kręcimy głównie sprzętem Canona lub Sony ale gdy sytuacja tego wymaga wspomagamy się również kamerkami GoPro.

Podczas realizacji filmów stosujemy również całą gamę obiektywów, wspomniałem już o nich w poprzednim blogu. Podczas kręcenia naszych filmów i teledysków ważną rolę odgrywają również urządzenia wspomagające. Do nich bezwzględnie zaliczamy wszelkiego rodzaju stabilizatory, wózki kamerowe, slajdery oraz drony. Pozwalają one na uzyskanie ciekawych efektów filmowych, zarówno płynnych dynamicznych ujęć oraz stabilnych stałych kardów. Ponad to że posiadamy sprzęt bardzo wysokiej klasy, zawsze naszą prace uzupełniamy wiedzą techniczną, doświadczeniem i zaangażowaniem. Od samego początku naszych realizacji kierujemy się dobrem naszych klientów.