Jak pozować do zdjęć ślubnych?

Pozowanie do zdjęć jest pozornie prostą czynnością, przecież każdy potrafi uśmiechnąć się i stanąć przed aparatem. Nie jest to jednak tak proste, jak wszystkim się wydaje, szczególnie w przypadku sesji ślubnych. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy podać wam kilka wskazówek na to jak dobrze wyjść na swoich zdjęciach ślubnych.

Stres zostaw w domu!

Dla niektórych par sesja zdjęciowa może być stresującym przeżyciem. O skrępowaniu jednak najlepiej zapomnieć, chociażby tylko do momentu zakończenia zdjęć. Dużo osób czuje niepewność tego jak wyjdą na zdjęciu, myślą że nie są fotogeniczni. Pamiętajcie jednak, że nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko źle zrobione zdjęcia! Wszystkim parom młodym z takimi obawami radzimy zostawić stres i zawstydzenie w domu, a na sesji ślubnej spróbowanie wyobrazić sobie, że wcale nie patrzą na nich obiektywy kamer, a są oni w danym miejscu sami.

Uśmiechaj się oczami!
Pozornie mały szczegół, a na zdjęciach potrafi dużo zmienić. Gdy prosimy naszych klientów o uśmiech na zdjęciach często zauważamy, że może i zawitał on na twarzy, ale oczy pozostały smutne i wcale do niego niepasujące. Mamy jednak dla was prostą radę na rozwiązanie tego problemu. Nasz fotograf na sesjach plenerowych zawsze radzi parze młodej, aby uśmiechając się próbowali śmiać się na głos. Może brzmi to dziwnie, ale uwierzcie, taki „wymuszony” śmiech naprawdę dużo zmienia i wygląda bardzo naturalnie!

Zdjęcia LIVE
Na sesjach plenerowych często stosujemy taktykę zdjęć LIVE. Jak na nich wyjść dobrze? Prosta sprawa – para młoda musi się po prostu dobrze bawić na sesji! Zdjęcia te wykonywane są podczas kręcenia kadrów do teledysku ślubnego. Drugi fotograf stara się uchwycić jak najwięcej naturalnych interakcji pary młodej. Kilka rad na nieświadome zapozowanie do tych zdjęć z pewnością pojawi się w następnym wpisie na naszym blogu, który dotyczyć będzie tego jak dobrze zagrać swoją rolę w teledysku ślubnym.

Makijaż Panny Młodej

Ten podpunkt skierowany jest głównie do panien młodych. Drogie Panie, pamiętajcie że obiektyw aparatu rządzi się swoimi prawami. To, w czym wyglądamy świetnie na codzień niekoniecznie będzie wyglądać dobrze na zdjęciach. Przed sesją ślubną polecamy wcześniej sprawdzić jak makijaż wygląda w świetle dziennym, naturalnym, jak i sztucznym. Według nas najważniejsze przy zdjęciach jest to, aby podkład pani młodej był dobrze dopasowany do koloru jej cery, w innym razie będzie to bardzo nienaturalnie wyglądać na zdjęciach. Radzimy również w trakcie zdjęć sprawdzać stan ślubnego makijażu, czy nie osypał nam się na policzki tusz, czy nie świecimy się zbyt mocno. Również radzimy na czas zdjęć zrezygnować z wysuszających usta pomadek, aparat uwydatnia suche skórki więc taki wybór szminki może zepsuć nasz pożądany efekt końcowy.

Pozowanie do zdjęć ślubnych

Kilka rad dotyczących prawidłowego ustawienia ciała do zdjęć, o których warto pamiętać podczas sesji ślubnej. Pozycji do zdjęć nie będziemy opisywać, ponieważ te ustalane są z parą młodą na miejscu, podczas sesji.

Pannom młodym radzimy na zdjęciach pamiętać o wyprostowanych plecach. Najlepiej spróbować mocno przyciągnąć do siebie łopatki. Pozycja ta może wydawać się nienaturalną, ale na zdjęciach wygląda naprawdę dobrze oraz wspaniale eksponuje sylwetkę panny młodej. Dla pana młodego dobrym trikiem na eksponowanie sylwetki jest lekkie wciągnięcie brzucha. Sprawi to, że jego ramiona nieznacznie się podniosą i wyłonią kształtność i geometryczność całej sylwetki. Przy zdjęciach z głową pochyloną w dół radzimy wyciągnąć do przodu podbródek. Dzięki temu unikniecie efektu podwójnego podbródka. Nie przyciskaj ramion do ciała! Przez to będą wydawać się one większe niż w rzeczywistości. Spróbuj lekko oddalić je od tułowia, tak by lekko go dotykały.

Podczas wykonywania zdjęć ważne jest także to, gdzie skierowany jest wzrok. Zarówno panna młoda, jak i pan młody powinni mieć spojrzenia skierowane w tą samą stronę. Najlepiej jest zapytać męża, lub żony na co aktualnie patrzy i skierować w tą samą stronę wzrok. Następne rady skierowane będą do pań młodych. Pierwsza dotyczy bukietu ślubnego. Radzimy do zdjęć, jak i w drodze do ołtarza trzymać go na wysokości bioder. W innym wypadku nie będzie wyglądać to elegancko oraz będzie zasłaniać kreację panny młodej.
Panią młodym, które na dzień swojego ślubu wybrały sukienkę w linii syrenki radzimy podczas sesji ślubnej krzyżować nogi, sprawi to, że sylwetka będzie się dobrze eksponować oraz wysmukli biodra i uda.

Podsumowanie

Nadszedł czas na ostatnią radę prosto od naszych fotografów, a mianowicie ćwiczenie! Zanim nadejdzie dzień ślubu, bądź sesji plenerowej polecamy przećwiczyć wraz z małżonkiem miny oraz pozy przed lustrem. Dzięki temu będziecie już bardziej obyci z mimiką swojej twarzy oraz będziecie wiedzieć, co wygląda na was najlepiej.
To już wszystkie rady, które dla was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że będą dla was pomocne, a zdjęcia ślubne dzięki nim będą takie jak z waszych marzeń.