Muzyka w filmie ślubnym

Temat muzyki w filmach ślubnych to bardzo ważny element jaki musi ściśle współgrać z całością materiału filmowego. Muzyka w filmie to nieodzowna część dobrego reportażu, która buduje nastrój i dodaje do filmu niepowtarzalny charakter i atmosferę. Każdy utwór muzyczny i ujęcie filmowe muszą stanowić jedną całość i tworzyć wspaniały obraz, który odda atmosferę tamtych chwil i miejsc.Jaka jest rola muzyki filmowej?

Muzyka w filmie weselnym musi być bardzo dobrze dostosowana do charakteru obrazu filmowego i ściśle współgrać z dynamiką ujęć. Mam na myśli dostosowanie dynamiki utworu muzycznego i sposobu montażu tak aby uzyskać zamierzony efekt. W tym celu bardzo ważne jest zastosowanie rożnych technik i trików, zwykłe przenikanie, twarde cięcia, ściemnianie lub wejście napisów. Tylko dobry sposób połączenia obrazu i dźwięku z stanowić będą doskonalą konstrukcję całego filmu ślubnego.

Podkład muzyczny w filmach ślubnych

Teledysk ślubny to wspaniałą pamiątką dla pary młodej, więc wykorzystana w nim muzyka musi być ujmująca i budować nastrój. Dlatego przyjęliśmy zasadę że już na etapie realizacji, materiał  musi być nagrywany w sposób bardzo kreatywny. Już podczas pierwszych ujęć staramy się przewidywać w jaki sposób może być wykorzystane i połączone z muzyką. Podkład muzyczny i film musi stanowić jedną całość w produkcji całego materiału lub skrótu z wesela. Wykorzystana muzyka musi doskonale wkomponować się również w klimat sesji plenerowej budując nastrój stosowny do miejsca i otoczenia. Muzyka i jej styl buduje nastrój filmu, więc dobór muzyki do ujęć to kluczowy i bardzo ważny etap w postprodukcji filmu.

Innymi słowy można powiedzieć że źle dobrany podkład muzyczny może zepsuć najlepsze ujęcia filmowe. Dlatego w naszych filmach staramy się stopniować napięcie i w każdym teledysku stosować inny styl muzyczny. Podsumowując film i muzyka mają stanowić jedną doskonałą całość!