Najlepsze Plenery na zdjęcia ślubne

Dzisiaj pod tym mocnym tytułem chciał bym się troszeczkę rozwinąć i przybliżyć temat miejsc plenerowych w których robimy najwięcej sesji ślubnych i które cieszą się największą popularnością wśród młodych par. Zaznaczę również że nasze zdjęcia staramy się zawsze wykonywać w miejscach w których nowożeńcy będą czuli się komfortowo a klimat i sceneria będą bardzo bliskie ich poczuciu estetyki, gustu i zamysłu.

Najlepsze plenery ślubne

Przede wszystkim powiem dlaczego zdjęcia w plenerze a nie w studio. Odpowiedz jest wręcz banalna, zdjęcia studyjne odeszły do lamusa i stały się nieatrakcyjne w swej formie, oczywiście chodzi mi tylko o zdjęcia ślubne. Zdjęcia i sesje plenerowe zdominowały całkowicie rynek fotografii ślubnej i wszyscy ślubni fotografowie skoncentrowali się na plenerach. Zdjęcia plenerowe dają niesamowite możliwości, oryginalność i różnorodność kadrów. W sesjach plenerowych nie wszystko zależy tylko od fotografa ale przede wszystkim od dobrej atmosfery i otwartości pary młodej.

No dobrze ale czas przejść do sedna, czyli najpopularniejsze miejsca plenerowe w fotografii ślubnej. Jeżeli chodzi o fotograficzny warsztat pracy naszego studia to nie ukrywam że jak każdy fotografik mam swoje ulubione klimaty. Ponadto zdarza mi się często bywać w miejscach, które odwiedzam pierwszy raz i zaskakują mnie swym urokiem i tajemniczością. Miejsca na sesje ślubne są bardzo klimatyczne, niekiedy mroczne i tajemnicze, innym razem romantyczne i bliskie naturze. Bardzo często bywamy również w miejscach industrialnych, które również oddają niepowtarzalny klimat zdjęć.

Pary młode często rozważają swój ślubny plener w klimacie miejskiego zgiełku i decydują się na zdjęcia miejskie, czyli streetowe. Jeżeli chodzi o plenery ślubne w mieście to wykonaliśmy już dosyć sporo takich zleceń. Przeważnie były to sesje fotograficzne w Krakowie, Zakopanym ale również Bielsko Biała, gdzie są wspaniałe uliczki i ciekawe zaułki. Miałem również okazję realizować zarówno teledyski jak i sesję ślubną w Katowicach, Pradze, Warszawie oraz w Wenecji.

Bardzo ciekawą propozycją jest również Zabrze gdzie można się skupić na klimacie post kopalnianym. Jeżeli chodzi o rejon śląska i okolic to naprawdę jest tu wiele ciekawych architektonicznie obiektów i urokliwych miejsc. Można tu śmiało wymienić chociaż pałac w Pławniowicach, skansen etnograficzny w Chorzowie, NOSPR w Katowicach. Wspaniałymi miejscami są Pałac w Mosznej oraz Pałac w Pszczynie. Niedaleko Pszczyny znajdują się bardzo klimatyczne Ogrody Kapias. Perełką wśród plenerów ślubnych jest Zamek w Krowiarkach, który stał się najpopularniejszym plenerem w polsce. Jest oczywiście wiele innych wspaniałych miejsc w które można pojechać i zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia ślubne. Wszystkie te wymienione miejsca będę się starał przybliżyć i opisać w kolejnych blogach ślubnych.