Plener ślubny – czyli gdzie zrobić plenerową sesję ślubną

Temat pleneru ślubnego to temat który jest bardzo często poruszany podczas spotkań z Młodą Parą. Zazwyczaj wszystkie młode pary mają problem z wyborem miejsca i tematem plenerowej sesji ślubnej. To ważne wydarzenie w ich życiu i nic w tym dziwnego że młodej parze tak bardzo zależy na swoich zdjęciach. Sesja plenerowa w odniesieniu do pozostałych zdjęć ślubnych to coś całkowicie innego.

Plenerowa sesja ślubna

W przeciwieństwie do całej reszty zdjęć ślubnych w których przedstawiamy wszystkie wydarzenia tego dnia, sesja plenerowa jest czyś zupełnie innym. Sesja plenerowa to wysublimowane zdjęcia na których zarówno Pani Młoda jak i Pan Młody chcą wypaść jak najlepiej. Przede wszystkim to swoistego rodzaju wydarzenie, które realizowane jest zazwyczaj w całkowicie innym terminie jak ślub. Ponadto w tych zdjęciach koncentrujemy się tylko i wyłącznie na nowożeńcach. To oni ich musimy przedstawić w takich miejscach i sytuacjach w których będą mogli się wyjątkowo i dobrze poczuć.

Pomysł na plener ślubny

Pomysł na plener może być różny. Przede wszystkim odpowiedni wybór miejsca pleneru gwarantuje zadowolenie Młodej Pary. Dla jednych wiąże się to z miejscem które pozwoli na zachowanie dużej swobody, ale również nie naruszy ich sfery intymnej. Dla innych może to być miejsce publiczne i nie stanowi to problemu. Zawsze staram się dobrze zrozumieć wymagania moich klientów i szczegółowo dopracować temat zdjęć plenerowych jak i miejsca.

Ustalając taką sesję zawsze pytam Parę Młodą w jakim klimacie chce mieć utrzymane swoje zdjęcia. Czy mają to być zdjęcia industrialne, zdjęcia miejskie, czy też zdjęcia na łonie przyrody. Nie jest niczym dziwnym że każdy fotograf ślubny ma swoje ulubione miejsca. Dlatego warto zdać się na poradę i sugestie fotografa i zaufać jego doświadczeniu. Jest wiele wspaniałych miejsc w których możemy zrealizować wspaniałe plenery ślubne.  Mogą to być plenery nad morzem, plenery w opuszczonych miejscach, plenery w lesie lub mieście. Ponadto są wspaniale parki i zamki, które wspaniale komponują się z tematyką zdjęć ślubnych. Trzeba jednak pamiętać że w fotografii ślubnej, a tym bardziej podczas pleneru ślubnego najważniejsza jest dobra atmosfera. Realizując materiał fotograficzny z sesji plenerowej zawsze stawiam na naturalność w ujęciach, szczery uśmiech. Tylko dobry klimat podczas można oddać emocje i niepowtarzalną atmosferę podczas zdjęć.