Plener Ślubny, sesja streetowa

Streetowe sesje ślubne stają się coraz bardziej popularną formą na realizację ślubnych plenerów. Cieszą się zainteresowaniem zarówno nowożeńców jak i fotografów ślubnych. Warto zadać sobie pytanie dlaczego? Uliczne sesje ślubne – czyli sesje streetowe

Moim skromnym zdaniem, zdjęcia streetowe stanowią całkowicie inne tło i nastrój w fotografii ślubnej, dlatego są inne niż wszystkie. Czym jest tak naprawdę ślubna sesja streetowa?

Jest to specyficzna forma na realizację sesji ślubnej i nie każda para umie się odnaleźć w tym klimacie. Uważam że decyzja na taki styl i temat zdjęć musi być dobrze przemyślana. Najprościej zdefiniować ten typ zdjęć można używając określenia jak sama nazwa wskazuje. Po prostu są to zdjęcia zrobione na ulicach miast, które mogą być pozowane ale wcale nie muszą. Dobrze jest gdy na naszych zdjęciach uchwycimy jakieś elementy tętniącego życia ulicy, przechodniów, czy nawet zaniedbanych zaułków, graffiti itp. Po prostu trzeba przedstawić bohaterów naszego reportażu w ciekawej historii i pokazać ich emocje. Zdjęcia streetowe muszą być w swoim klimacie i zamyśle zarówno reportażem jak i dokumentem.  Tylko wtedy może powstać ciekawa historia takich zdjęć.

Gdzie zrobić zdjęcia streetowe?

Ostatnio zainspirowały mnie do sesji streetowych takie miasta jak Bielsko-Biała, Gliwice, Toruń, Katowice, Kraków czy Pszczyna i jej piękny rynek. Jeżeli chodzi Bielsko to można tutaj znaleźć dużo wąskich i kameralnych uliczek. Najpiękniejszą z nich jest ulica Schodowa i jej niesamowity klimat, który przyciąga tutaj liczne młode pary. Gliwice natomiast polecam do zdjęć wieczorowych i nocnych, Gliwicki Rynek i jego urokliwe uliczki to doskonałe tło do takich zdjęć. Jeżeli chodzi natomiast o Kraków i Toruń, są to wręcz doskonałe miejsca do sesji ulicznych, można znaleźć tutaj ciekawy temat do zdjęć ślubnych praktycznie za każdym rogiem i na każdej ulicy. W Katowicach natomiast możemy zrealizować sesję streetową w totalnie inny klimacie, znacznie odbiegającym od poprzednich miejsc, możemy przedstawić naszą młodą parę w klimacie dużego nowoczesnego miasta, tętniącego energią i miejskim zgiełkiem ale możemy tutaj znaleźć również niesamowite wnętrza starych klatek schodowych, które doskonale komponują się w miejskiej sesji streetowej.

Zaznaczam że jest to tylko moja subiektywna opinia, widziana tylko z mojej perspektywy i opisana tylko pod wpływem moich osobistych doświadczeń jako fotografa ślubnego.