Plener ślubny w lesie

W poprzednim blogu skupiłem się na plenerze industrialnym. Jego sceneria to głównie opuszczone budynki, stare opuszczone zamki i tereny post fabryczne. Dzisiaj chcę opisać typowy plener na łonie natury a konkretnie Plener Ślubny w Lesie. Porównując te dwa plenery ślubne to tak jak kamień i woda. Jeden z nich to miejsca surowe ale niepowtarzalne i tajemnicze. Natomiast drugi to totalne przeciwieństwo, czyli zieleń, naturalne mocne światło i totalnie inny klimat zdjęć.

Plenery ślubne w lesie

Zdjęcia ślubne w lesie budzą wśród nowożeńców coraz większe zainteresowanie i cieszą się coraz większą popularnością. Para Młoda decydując się na swoją sesję plenerową w lesie jest przede wszystkim świadoma miejsca, okoliczności i warunków jakie może tam zastać, co jest wielkim plusem. Leśny klimat w plenerze ślubnym to połączenie lekkiej tajemniczości, zmysłowości i specyficznej atmosfery, wśród drzew, mchów, konarów drzew i niesamowitej gry światła. Właśnie to światło tworzy w zdjęciu ten niepowtarzalny klimat i tajemniczość.

Pamiętać jednak należy że niektóre efekty w zdjęciach możemy osiągnąć tylko o odpowiedniej porze i przy odpowiedniej pogodzie, ale doskonałą rolę w takim plenerze spełnia pomocnik fotografa ślubnego, który modeluje sylwetkę młodej pary za pomocą blendy fotograficznej, lub sztucznego oświetlenia. Robiąc zdjęcia plenerowe w lesie można też się zdecydować na użycie specyficznych rekwizytów, które pozwolą zaakcentować klimat tego pleneru, mogą to być wianki ślubne, bukiety ślubne z liści, mech na obrączki, czy też inne pomysły młodej pary.

Jak urozmaicić sesję plenerową

Plener w lesie jest też doskonałym miejscem gdzie można użyć do zdjęć sztucznej mgły, do czego wykorzystujemy popularne świece dymne. Sztuczna mgła w zdjęciach plenerowych przy odpowiednim świetle i wietrze, dodaje niepowtarzalnej otoczki w zdjęciach. Ten delikatny i romantyczny charakter zdjęć ślubnych wiąże się też z powtarzalnością ujęć o czym też należy wspomnieć. Przede wszystkim chodzi o to że klimat całej sesji ślubnej jest bardzo powtarzalny i temat zdjęć jest raczej jednostajny. Urozmaicenie zdjęć w takiej tematyce sesji ślubnych polega głównie na zmianie pozycji w których chcemy przedstawić nowożeńców.

Jak w każdej sesji ślubnej są rzeczy, które przemawiają za ale są też i przeciw. Najważniejszą rzeczą przy wyborze pleneru jest podjęcie wspólnej decyzji przez młodą parę co do miejsca aby czuli się tam swobodnie. Tylko to gwarantuje sukces sesji ślubnej.