Przygotowania Pana Młodego do ślubu

przygotowania pana młodego

Kiedy poruszamy temat przygotowań do ślubu od razu sprawa zaczyna się kręcić wokół Panny Młodej, natomiast mało kto porusza temat Pana Młodego. Zarówno Pani Młoda jak i Pan Młody bardzo dużo czasu poświęcają na przygotowanie i wybór swojego ubioru ślubnego, oraz dobór kosmetyków i innych części garderoby. Garnitur ślubny to ważny wybór zaraz obok sukni ślubnej, więc Młody Pan również skrupulatnie podchodzi do zakupu swojej garderoby decydując o jego fasonie, kolorze oraz modnym stylu.

Garnitur Pana Młodego bardzo często dobierany jest w taki sposób aby komponował się z stylizacją Młodej Pani. Podstawową przyjętą zasadą w ubiorze Państwa Młodych jest dobór koloru koszuli do koloru sukni, więc jeżeli biała suknia ślubna to też biała koszula Pana Młodego. Można by tutaj przytaczać wiele ciekawostek na temat zasad ubioru Młodej Pary, czyli wybór butów do ślubu, kolor krawatu, muszki oraz wiele innych rzeczy, ale przejdźmy do meritum, czyli zdjęć z przygotowań do ślubu Pana Młodego.
Jak już wcześniej wspomniałem w reportażu ślubnym nie może zabraknąć zdjęć z miejsca gdzie przygotowuje się Pan Młody, zazwyczaj jest to również jego dom rodzinny, możemy znaleźć tam wiele ciekawych motywów, które możemy wykorzystać w kompozycji naszego planu foto – wideo.
Będąc w takim miejscu często pytam o jakieś stare fotografie z okresu dzieciństwa lub czasów kawalerskich Młodego Pana, różnego rodzaju pamiątki z jego dzieciństwa, trofea sportowe itp. Bardzo często napotykam tam też zdjęcia z czasów narzeczeńskich, które stanowią bardzo sentymentalne tło do zdjęć z Panem Młodym. Następnie skupiamy się na detalach z garderoby ślubnej, czyli obrączki ślubne, buty młodego pana, krawat, muszka oraz kosmetyki pana młodego. Warto zaakcentować spinki do mankietów, gdyż bardzo często jest na nich element związany z tematyką całego wesela lub inny motyw, często bardzo ważny dla młodego pana. W dzisiejszych czasach bardzo często można spotkać drewniane muszki ślubne, które stały się bardzo modnym detalem w garderobie Pana Młodego. Te wszystkie ślubne detale zawsze staramy się mocno akcentować w naszym fotoreportażu oraz w naszych ślubnych filmach, ale skupiamy się również na całej otoczce tej chwili, czyli musimy uchwycić rodziców pana młodego, świadka, starosty w sytuacjach, które przedstawią niepowtarzalne chwile i momenty tego wydarzenia. Jednym słowem przygotowania do ślubu Pana Młodego to również ważne momenty wesela, które fotograf ślubny oraz kamerzysta musi przedstawić w bardzo interesujący sposób w zdjęciach i filmie ślubnym.