Przygotowania Panny Młodej – czyli subtelna sesja fotograficzna

Zdjęcia z przygotowań do ślubu stanowią bardzo ważną część reportażu ślubnego. Odgrywają one duże znaczenie szczególnie dla Panny Młodej. Natomiast kawalerowie, czyli potencjalni Panowie Młodzi trzymają lekki dystans od takiej sesji. Bardzo istotnym czynnikiem, który przełamuje tzw. lody jest spotkanie przed ślubem w celu ustalenia wszelkich szczegółów współpracy w dniu wesela.

Dzień ślubu

Osobiście preferujmy w naszym studio spotkania z parą młodą na kilka dni przed samym weselem. Omawiamy wtedy wszystkie szczegóły i schemat naszej pracy. Przekazuję wtedy informacje o której godzinie będziemy w domu Panny Młodej oraz jakie osoby z naszej strony będą obsługiwały wesele. Bardzo ważna jest również informacja o telefonach jakie będą dostępne w dniu wesela. Najważniejszą sprawą jest dobra organizacja czasu pracy i rozpoczęcie zdjęć w takich godzinach, aby nie zaburzać napiętego harmonogramu ślubu.

Przygotowania do ślubu

Jak już wcześniej wspomniałem, nasz reportaż ślubny rozpoczynamy od przygotowań. Nie ukrywam że najczęściej jest to dom rodzinny Młodej Pani, lecz zdarza się że zaczynamy zdjęcia od przygotowań Pana Młodego. Niezależnie od tego gdzie rozpoczynamy nasze zdjęcia, chcę się dzisiaj skoncentrować na przygotowaniach Panny Młodej. To właśnie w takich zdjęciach Panna Młoda chce widzieć subtelne kadry zdjęciowe oraz delikatne ujęcia filmowe. Podczas reportażu zarówno fotograf ślubny jak i kamerzysta, musi stworzyć miłą i luźną atmosferę. Przede wszystkim musi pamiętać o zachowaniu wysokiej kultury i stworzyć miłą aurę podczas zdjęć.

Zdjęcia z przygotowań do ślubu wymagają dużego poświęcenia i zaangażowania. Ujęcia filmowe i kadry zdjęć mają przedstawiać to co w danej chwili stanowi istotę tego wydarzenia. W kadrach musi się znaleźć suknia ślubna, biżuteria, kosmetyki, obrączki i wiele innych ważnych aspektów które podkreślają dzień ślubu. Panna Młoda na zdjęciach musi być przedstawiona w różnych kadrach i sytuacjach. Dlatego należy przedstawić w bardzo interesujący sposób makijaż Panny Młodej, delikatnie zaakcentować bieliznę, można w zdjęciach umieścić pierścionek zaręczynowy, zdjęcie narzeczeńskie. Przede wszystkim należy pamiętać aby w zdjęciach nie zabrakło emocji i wzruszeń.

Świadkowie weselni

Bardzo ważną rolę w przygotowaniach odgrywają też rodzice młodej pary oraz świadkowie weselni, więc o tych osobach też musimy pamiętać i nie może ich zabraknąć w naszym reportażu. Jest jeszcze jedna bardzo istotna sprawa, bardzo ważna zarówno dla fotografa jak i dla kamerzysty ślubnego, jest to nic innego jak dobra atmosfera oraz odpowiednie warunki do pracy, im więcej miejsca i elegancji, tym lepsze możliwości do twórczej pracy.