Przyjęcie weselne

przyjęcie weselne

Bardzo dużą uwagę podczas reportażu ślubnego stanowi przyjęcie weselne. Podczas realizacji skupiamy się na niepozowanych ujęciach bawiących się gości oraz całej rodziny. Jak już wcześniej wspominałem na ceremonii zaślubin atmosfera jest przepełniona nerwowym oczekiwaniem, natomiast w czasie weselnego przyjęcia jest wręcz przeciwnie. Goście jak i Para Młoda są odprężeni oraz przepełnieni radością. Aż trudno się oprzeć ograniczającej nas z każdej strony fali dobrego nastroju przyjęcia weselnego.

Początek reportażu ślubnego

Na początku mojej pracy przystępuję do uwiecznienia detali sali ślubnej, w której odbywa się przyjęcie weselne. Jest to niezbędne w budowaniu atmosfery wesela oraz dokumentowaniu całej oprawy i wystroju tego wspaniałego wydarzenia. Detale urozmaicają album ślubny, jaki oddajemy Młodej Parze i dają pełniejszy obraz wszystkich wydarzeń tego dnia. Dopiero później zajmujemy się fotografią bawiących się gości. W naszym reportażu zwracamy uwagę na takie detale jak zastawa ślubna, dekoracje stołu i kwiaty. Doskonałym elementem wystroju są winietki na stołach, wizytówki, słodkie stoły, alkohole oraz całe wnętrze sali ślubnej. Przychodzi również moment wjazdu tortu weselnego, który stanowi bardzo ważny element przyjęcia. Fotografujemy ten wspaniały moment nie tylko gdy stoi przygotowany do wejścia na salę lecz również w trakcie krojenia przez młodą parę.

Detale i emocje na weselu

Podczas fotografowania obecnych na weselu gości przede wszystkim uwagę zwracam na detale ukryte w emocjach, dzięki temu zdjęcia zyskują niepowtarzalną atmosferę ślubną i stają się niezapomnianą pamiątką z przyjęcia weselnego dla Pary Młodej i gości weselnych. Gdy Młoda Para wraz z gośćmi jedzą główne dania i posiłki robimy wtedy krótką przerwę, aby nie wprowadzać trudnej atmosfery i nie peszyć naszą obecnością. Jednocześnie taka przerwa stanowi dla nas moment aby przeanalizować zrobione zdjęcia ślubne i zastanowić się nad dalszymi ujęciami.

Przyjęcie weselne, to chwila, w której istotne jest dla nas również uchwycenie dynamiki i nastroju dokumentując pierwszy taniec Młodej Pary oraz niepozowane sceny i ujęcia, z których można stworzyć wspaniałe portrety. Nadmienić tutaj trzeba, że podczas całej zabawy weselnej występuje wiele wspaniałych i podniosłych chwil związanych między innymi z tradycjami oraz związanych z prowadzeniem imprezy przez zespoły lub prezenterów. Wszystkie te wydarzenia również przedstawiamy w naszych zdjęciach, należą do nich m.in. takie ważne momenty jak podziękowania dla rodziców oraz innych bliskich, tradycyjne oczepiny oraz inne zaplanowane wydarzenia przez Młodą Parę.

Zdjęcia rodzinne na weselu

Podczas wykonywania portretów rodzinnych wypatrujemy interesujących scen np. dyskusje przy stolikach, spacerujące osoby, śmiejących się ludzi, toastów, itp.

Przed rozpoczęciem ceremonii ślubnej staramy się wcześniej znaleźć dogodne miejsce, w którym możemy przeprowadzić sesję rodzinne i portretowe. Chodzi głównie o sprawną organizację aby łatwo zebrać rodzinę, świadków oraz innych gości i przyjaciół. Bardzo ważną rzeczą jest, aby w reportażu ślubnym nie zabrakło przede wszystkim zdjęć najbliższej rodziny. Jeżeli chodzi o sposób wykonywania zdjęć rodzinnych i pozowanych podczas wesela, staramy się to robić bardzo sprawnie i szybko. Jestem absolutnie przekonany że goście nie lubią czekać na fotografa, gdyż na wesele przyszli się przede wszystkim bawić. Staramy się więc bardzo szybko i sprawnie załatwić sprawę zdjęć rodzinnych.

Wracając do emocji w naszym reportażu ślubnym jeszcze raz podkreślam, że są one nieodłącznym elementem naszych realizacji. To przecież emocje tego dnia tworzą nastrój oraz niepowtarzalny charakter zdjęć. Szczególnie przy portretach rodzinnych, przedstawione emocje stanowią pamiątkę tamtej chwili.