Sesja ślubna w Tatrach

Zdjęcia ślubne w Tatrach to nie lada wyzwanie zarówno dla fotografa jak i dla młodej pary i wiąże się z wielkim poświęceniem z obu stron. Przede wszystkim pogoda, od tego trzeba zacząć planowanie takiej sesji, następnie to pomysł na miejsca i czas jaki trzeba poświęcić na realizację takich zdjęć. Plener ślubny w Tatrach

Pogoda w górach a szczególnie w Tatrach bywa bardzo zmienna i lubi bardzo zaskakiwać. Przekonałem się o tym osobiście realizując plener nad Morskim Okiem, gdy ogromna czarna chmura zmusiła nas do przerwania sesji plenerowej. To właśnie Morskie Oko jest najczęściej wybieranym miejscem na plenery ślubne w Tatrach i wcale mnie to nie dziwi. Miejsce to jest magiczne i niepowtarzalne, nigdzie indziej nie znajdziemy takich widoków i takich możliwości. Decydując się na zdjęcia w Tatrach należy pamiętać że będziemy na terenie Parku Narodowego i trzeba się dostosować do wszelkich praw jakie tam obowiązują. Ponieważ nie ma tutaj taryfy ulgowej nawet dla młodych par.

Morskie Ok0

Zaczynając sesję zdjęciową, zawsze umawiamy się z naszymi klientami na parkingu przed bramą główną wcześnie rano, około godziny 6:00, później niestety już nie ma tam miejsca. Teraz czeka nas już tylko wspaniała wyprawa i około 9 km szlaku. Realizację naszej sesji zaczynamy od zdjęć pod schroniskiem przy samym brzegu jeziora, więc musimy być tam jednymi z pierwszych. Ponieważ to właśnie tutaj napierają największe tłumy turystów i amatorów fotografii. Gdy zdjęcia w tym miejscu mamy już za sobą to przemieszczamy się w kierunku wodospadu. Tam na szczęście już mamy mniej ludzi i więcej spokoju gdyż zdecydowana większość z nich raczy się piwkiem w schronisku. Dla nieco odważniejszych młodych par, którym zależy na pięknych widokach jest jeszcze jedna alternatywa, jest to szlak na Czarny Staw. Znajdziemy tam totalnie inną perspektywę do zdjęć z widokiem na Morskie Oko, tym razem w dolinie, widok zapierający dech.

Plener ślubny nad Morskim okiem to wyprawa prawie na cały dzień. Zawsze wiąże się to z dużym poświęceniem ale efekty są tego warte. Morskie Oko jest najbardziej odwiedzanym i obleganym miejscem w Tatrach, jest to największe jezioro w polskich Tatrach. Mówi się o nim że jest to jedno z najpiękniejszych jezior na świecie. Polecam gorąco to miejsce na niepowtarzalny plener ślubny.