Stoły ślubne w reportażu fotograficznym

Bywając na weselach w różnych restauracjach, lokalach i domach weselnych widzieliśmy wiele ciekawych pomysłów na wystrój sali weselnej. Zawsze natomiast zwracałem uwagę na układ stołów weselnych, gdyż był to dla mnie ważny aspekt pod kontem realizacji reportażu ślubnego.

Osobiście uważam że układ stołów okrągłych daje fotografowi większe możliwości podczas realizacji reportażu z wesela. Okrągłe stoły dają więcej swobody poruszania się pomiędzy gośćmi oraz większą możliwością kreatywnych ujęć. Podczas wykonywania swojej pracy na weselu musimy się skupić nie tylko na samej zabawie, tańcach czy tradycjach weselnych. Pomimo że w naszej tradycji raczej zawsze dominowały tradycyjne prostokątne stoły to bardzo dużo Młodych Par wybiera stoły okrągłe. Decydując się na taki wybór gwarantujecie swoim gościom większą integralność i podniesiecie klasę swojego wesela. Należy zaznaczyć, że ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do Młodego Państwa, gdyż ich gust i poczucie estetyki jest najważniejszą kwestią w tej decyzji. Pamiętać jednak należy o tym że ustawienie okrągłych stołów nie zawsze pasuje do klimatu każdej sali weselnej. Ostatnie trendy na weselach zdecydowanie podkreślają że to właśnie okrągłe stoły zdecydowanie królują na polskich weselach.

Fotograf ślubny musi przedstawić nietuzinkowe sytuacje jakie mają miejsce przy stołach weselnych, toasty, pocałunki, łzy radości i euforyczne momenty. Uważam że takie ustawienie stołów zapewnia większą swobodę pracy oraz więcej możliwości zarówno dla fotografa i kamerzysty.