Trendy w fotografii ślubnej

Na przestrzeni ostatnich lat, mogę stwierdzić że w fotografii ślubnej nastąpiło dużo zmian. Pojawiło się również wiele stylów i sposobów realizacji zarówno reportaży jak i sesji plenerowych. Czym jest tak zwany trend w fotografii?

Styl i moda w fotografii ślubnej.

Moim skromnym zdaniem jako fotografa ślubnego z dużym bagażem doświadczeń jest to nic innego jak moda. Zmiany jakie dokonały się w ostatnich latach wynikają z możliwości technicznych jakie daje nam sprzęt fotograficzny i programy edycyjne. Pamiętam jeszcze całkiem niedawno jakim powodzeniem cieszyły się zdjęcia w kolorach sepii, dzisiaj już nikt tego słowa nie używa. Ostatnio powstały nowe terminy i określenia w fotografii ślubnej np. zdjęcia rustykalne, boho czy zdjęcia glamour. Więc krótko mówiąc trendy w fotografii zmieniają się i ewoluują cały czas i nie ma w tym nic złego. Trzeba w tym szukać pozytywów i umieć to wykorzystać ale również nie pozwolić się totalnie pochłonąć danemu stylowi. Część z tych trendów przetrwa, natomiast będą takie które znikną bez echa i nikt nie będzie nawet o nich wspominał.

Osobiście uważam że jest coś takiego co nazywam chwilowym trendem i najważniejsze jest to aby właśnie takim trendom nie ulegać. Należy przede wszystkim dbać o swój styl fotograficzny, który można jedynie uzupełniać aktualną modą lub trendem. Decydując się na wybór stylu zdjęć należy pamiętać że po latach może się on okazać zwykłym kiczem. Można ulegać wpływom nowych trendów fotograficznych ale należy pamiętać że zdjęcia ślubne muszą przedstawiać wartość ponadczasową.