Wesele w Górach

Wesela w górach mają w sobie coś niezwykłego. Niepowtarzalny klimat, specyfika miejsca, tradycyjne potrawy, góralska muzyka i wiele innych elementów które w niezwykły sposób budują atmosferę tego dnia. W swojej karierze fotografa realizowałem wesela w różnych ciekawych miejscach lecz najbardziej ujmują mnie wesela w górach. Sam zadawałem sobie wiele razy pytanie gdzie w tym wszystkim jest coś wyjątkowego coś co stanowi sedno tej atmosfery. Odpowiedzią jest wyjątkowość i specyfika tego regionu.

Wesele w górach jest inne niż wszystkie, dla gościa weselnego jest to chwila na co dzień niespotykana.

W całym swym doświadczeniu fotografa ślubnego zrobiłem bardzo wiele zdjęć ślubnych na weselach w górach, były to głównie miejscowości Szczyrk, Wisła, Zakopane, Ustroń. W każdym z tych miejsc zastała mnie inna atmosfera uroczystości, inny klimat i wystrój sali weselnej. Jadąc na takie wesele staramy się być na miejscu odpowiednio wcześniej, żeby dokładnie zaznajomić się z miejscem i warunkami w jakich mamy robić zdjęcia. Zazwyczaj kilka dni przed weselem kontaktujemy się z Młodą Parą aby dokładnie ustalić godzinę rozpoczęcia naszego reportażu ślubnego.

Zaczynamy reportaż ślubny

Początek naszej sesji zdjęciowej tego dnia stanowi jak zawsze reportaż z przygotowań Młodej Pary w którym staramy się przedstawić wszystkie detale i emocje tego miejsca i chwili. Szukamy odpowiednich kadrów w których możemy uchwycić specyfikę miejsca, górskie widoki, detale związane z tradycją regionu itp. Podczas ślubu zdarza się że oprawa muzyczna jest w stylu góralskim, jest to również bardzo ciekawy temat w reportażu ślubnym. Zdarza się że góralska orkiestra towarzyszy w trakcie życzeń lub na sali i właśnie takie elementy budują klimat góralskich wesel.

Dom Weselny 

Podczas zabawy weselnej cały czas koncentrujemy się na wszystkich wydarzeniach i staramy się wychwytywać szczególnie momenty przepełnione emocjami i ekspresją. Zdajemy sobie sprawę że realizując w stylu góralskim muszą cały czas przejawiać się detale i elementy podkreślające klimat góralski klimat.

Młoda Para organizując góralskie wesele, również swój plener ślubny chce powiązać tematycznie i decydują się na górską scenerię zdjęć plenerowych. Jeżeli sesja plenerowa ma się odbyć następnego dnia to staramy się ustalić szczegóły i godzinę jej rozpoczęcia już po oczepinach. Plener ślubny w górach to już inny temat i poruszę go w kolejnym blogu. Przede wszystkim będę chciał dokładnie przybliżyć sposób takiego pleneru i ciekawe miejsca górskich klimatów.