Wyjazdowe Plenery Ślubne

Blisko czy daleko w plener, oto jest pytanie. Wiele par młodych rozważając swój plener ślubny ma problem z podjęciem decyzji gdzie pojechać na tą wymarzoną sesję. Bardzo często decydują się na wyjazdową sesję aby zrealizować swój wymożony plener w miejscu odległym i zaskoczyć bliskich swymi zdjęciami.

Plenery ślubne nad morzem

Jeżeli chodzi o wyjazdowe plenery to wiadomo że wiąże się to z wieloma trudnościami i niedogodnościami. Bardzo często bywa że wiąże się to z dwudniowym pobytem a co za tym idzie z noclegiem i dodatkowym kosztem. Ja postanowiłem skupić się na dwóch kierunkach i wybrać kilka miejsc gdzie warto pojechać, są to nasze góry i polskie morze. Jeżeli chodzi o klimat nadmorskich zdjęć i filmów ślubnych, to są jedyne w swoim rodzaju i nie mają sobie równych. Doskonałym miejscem na sesje ślubne nad morzem jest urokliwa zatoczka w Orłowie, a zdjęcia przy klifie zapierają dech w piersiach. Innym miejscem może być Słowiński Park Narodowy gdzie wspaniałe wydmy i szeroka plaża stanowią o wyjątkowości tego miejsca.

Plenery ślubne w górach

W takich miejscach z można wykonać niesamowite filmy z powietrza i zdjęcia które wszystkich zachwycą. Kolejnym wspaniałym miejscem do nadmorskich sesji ślubnych jest Gdańsk i jego starówka. Każde z tych miejsc jest inne i jedyne w swoim rodzaju, każde zachwyca czymś innym i przyciąga swoim klimatem. Drugi kierunek to plener w górach, tutaj również znajdziemy klimat, który pozostawi niezatarte wspomnienia w ślubnych zdjęciach. Dlatego na pierwszym miejscu wymienię Morskie Oko, następnie Wisła, Zakopane i Szczyrk. Jeżeli Plener ślubny nad Morskim Okiem to moim zdaniem strzał w dziesiątkę a zdjęcia ślubne w tym miejscu to po prostu bajka.

Zaznaczyć jednak trzeba że sesja ślubna nad Morskim Okiem to małe wyzwanie, gdyż sama trasa do punktu gdzie zaczynamy robić zdjęcia to dystans około 14 km. Ponadto można rozważyć zrobienie kilku fantastycznych zdjęć nad Czarnym Stawem, to dopiero coś. Z kolei innym ciekawym miejscem na ślubną sesję w górach jest klimatyczna Wisła i jej urokliwe miejsca i zakątki. Z całą pewnością zaliczyć do nich trzeba wodospad w Wiśle i zabytkowy wiadukt kolejowy. Wspaniały punkt widokowy i niesamowite widoki odnajdziemy na Cieńkowie. Natomiast jeżeli chodzi o Szczyrk to tą miejscowość zdecydowanie polecam na zimowe sesje ślubne. Doskonała baza narciarska i mnóstwo wyciągów pozwala stworzyć przepiękne zdjęcia i niesamowite ujęcia w ślubnym filmie.