Zagraniczna Sesja Ślubna

,Uważamże

Czy warto pojechać na ślubny plener za granicę? Trudno jednoznacznie opowiedzieć się za, chociażby dlatego że wiąże się to z dużymi kosztami, ale niektóre miejsca są zdecydowanie tego warte. Ślub zagraniczny

W Polsce dopiero powoli zaczyna rodzić się moda na zagraniczne sesje ślubne. Większość młodych par decyduje się na zdjęcia w swoich okolicach, ewentualnie wybory padają na plenery w górach lub nad morzem. Dzisiaj skoncentruję się na sesjach zagranicznych. Osobiście uważam że jest to tylko kwestia czasu, kiedy młode pary będą dokonywać takiego wyboru. Rozważając dalszy wyjazd, możemy wybrać plener nad Polskim morzem, lub wyjazd na sesję zagraniczną. Sesja ślubna w Wiedniu, Budapeszcie, Dreźnie, Berlinie czy w Słowackich Tatrach to bardzo dobry pomysł. Decydując się na dalsze wyjazdy w odległości około 1000 km możemy już pojechać w tak piękne miejsca jak Włoska Wenecja czy wybrzeże Chorwacji. Jedno natomiast jest pewne, że wraz z odległością rosną również wszystkie koszty związane z realizacją takiej sesji.

Zagraniczna sesja plenerowa

Uważam że zagraniczna sesja ślubna musi być bardzo dobrze zaplanowana i przemyślana, zarówno przez nowożeńców jak i fotografa. Dlatego należy dokładnie ustalić miejsca na realizację zdjęć, uwzględnić jakość światła i ustalić godziny w których będziemy realizować sesję. Takie miejsca jak Wenecja, czy Most Karola w Pradze, są dosłownie oblegane przez turystów. Dlatego należy założyć że część zdjęć będzie musiała być zrealizowana prawie że o świcie. Osobiście uważam że wczesna pora rozpoczęcia sesji ślubnej w wielu miejscach jest wielkim plusem. Właśnie o takiej porze możemy uzyskać najlepsze efekty w naszych zdjęciach. Sesja zdjęciowa o świcie na Placu św. Marka w Wenecji to najlepsza pora jak na to miejsce, brak tłoku turystów, przycumowane gondole i niesamowity blask słońca, tworzą tam wtedy niesamowity klimat i atmosferę.

Przemyślany wybór swojej sesji to połowa sukcesu

Sesja ślubna w Dreźnie czy w Wiedniu to również bardzo dobra alternatywa na ślubny plener. Są to miejsca gdzie można połączyć sesję streetową z elegancką i delikatną sesją na tle starej architektury i zabytkowych miejsc. Znacznie droższym rozwiązaniem są już sesje w Grecji czy w innych odległych kierunkach. Ponieważ wiąże się to ze znacznie dłuższym czasem jaki trzeba poświęcić na realizację i kosztami przelotu samolotem lub wynajęciem samochodu. Jednym słowem zagraniczna sesja ślubna jest nie tylko reportażem fotograficznym ale również przygodą i niesamowitym doświadczeniem, dla fotografa młodej pary.