Zdjęcia z powietrza – czyli dron w akcji

Drony wniosły niesamowite możliwości w realizacji zarówno teledysków ślubnych jak i filmów weselnych, ich zastosowanie pozwala na tworzenie przepięknych ujęć filmowych i niepowtarzalnych zdjęć plenerowych. Zdjęcia z powietrza do niedawna pozostawały praktycznie tylko w sferze marzeń fotografów ślubnych a ich realizacja wiązała się z olbrzymimi kosztami. Wraz z momentem kiedy nastała era dronów otworzyły się niesamowite możliwości techniczne oraz twórcze podczas realizacji materiałów z ceremonii ślubnych, wesel i sesji plenerowych. Filmy z powietrza to totalnie inny obraz pokazany z perspektywy, która przekracza nasze wyobrażenie, to niesamowite kadry i ujęcia wprowadzające jedyny w swoim rodzaju klimat w filmie.
Zastosowanie dronów w filmie ślubnym jest bardzo szerokie, można je wykorzystać w różnych momentach realizacji filmu z wesela ale również można uzyskać doskonałe efekty realizując z drona ślubny plener. Doskonałe efekty uzyskamy podczas sesji fotograficznej w plenerze, gdzie za pomocą drona możemy wykonać ciekawe zdjęcia z powietrza np. młoda para leżąca na plaży.
Zdjęcia i filmy ślubne z powietrza to coś bardzo unikalnego i oryginalnego, to kadry których nie jesteśmy w stanie wykonać w żaden inny sposób a efekty są wręcz oszałamiające.
Decydując się na sesję fotograficzną lub film z użyciem drona należy bardzo dokładnie przemyśleć miejsce realizacji, gdyż wybór i specyfika klimatu w tym wypadku odgrywa znaczącą rolę. Nasze teledyski ślubne i sesje plenerowe realizujemy głównie miejscach bardzo dziewiczych z niczym niezaburzoną perspektywą, gdzie mamy pełną swobodę w lataniu dronem. Bardzo często nasze filmy z powietrza realizowane są w takich miejscach jak Pustynia Błędowska, Góra Zborów, Gródek oraz sesje w górach lub nad morzem. Podstawową zasadą podczas realizacji takich ujęć jest bezpieczeństwo i dostosowanie się do przepisów jakie obowiązują w danym obszarze, niezbędne jest świadectwo kwalifikacji do obsługi bezzałogowych statków powietrznych i zgłoszenie lotu. Należy również pamiętać że są miejsca objęte całkowitym zakazem lotów lub wymagają specjalnych zezwoleń, do jednych z takich miejsc zalicza się Tatrzański Park Narodowy, gdzie obowiązuje całkowity zakaz lotów dronem. Film lub zdjęcia z powietrza wnoszą do reportażu ślubnego totalnie inną specyfikę obrazu i dodają niesamowity klimat dla tego gorąco polecam zastosowanie drona podczas realizowania przede wszystkim plenerów ślubnych.