Zwiastun Wesela

napis LOVE weselny dzien

Dzisiaj chcę poruszyć bardzo ważny wątek w temacie realizacji filmu z ceremonii ślubnej. Jest to krótka etiuda filmowa zwana „skrótem wesela” lub „zwiastunem wesela”. Zwiastun filmowy to nic innego jak zapowiedz jakiegoś wydarzenia, w tym wypadku jest to wiadomo dzień ślubu i wesele. Jest to najczęściej kilku minutowy krótki filmik który przedstawia najciekawsze chwile i momenty tego dnia. W takim filmowym skrócie my najczęściej zawsze wykorzystujemy najbardziej ujmujące, najciekawsze a jednocześnie dynamiczne i przepełnione emocjami ujęcia filmowe.

Teledyski ślubne i zwiastuny filmowe

W skrócie filmowym staramy się przedstawić wszystkie wydarzenia tego dnia przeplatając to wszystko ujęciami z sesji plenerowej. W taki sposób zbudowana zapowiedz filmowa wywrze wielkie wrażenie na osobach oglądających a w szczególności jeżeli widzami są goście weselni. Moim zdaniem wszystkie sytuacje w takim skrócie nie muszą występować w kolejności wydarzeń jakie miały miejsce w tym dniu. Zdecydowanie lepszy efekt uzyskamy przedstawiając wydarzenia tak aby mieszać kolejność ujęć ale zwracając szczególną uwagę na emocje i dynamikę. Niesamowicie ważną rolę w takim filmiku odgrywa muzyka, i tu pojawia się pytanie jaka? dynamiczna czy nastrojowa.

Ja osobiście jestem zwolennikiem dynamicznych klipów filmowych i stawiam na muzykę z lekkim pazurem. Równie ujmujący może być teledysk przedstawiony z podkładem muzycznym o bardzo łagodnym i sentymentalnym nastroju. Jednym słowem wszystko zależy od klimatu wesela, oraz panującej atmosfery jaką stworzy zespół lub DJ. Bardzo ważną rolę odgrywają oczywiście przemyślane i dobre technicznie ujęcia filmowe. Co jeszcze? A więc w skrócie weselnym musi przewijać się stosunkowo dużo ujęć i przebitek filmowych. Muszą pojawiać się detale jakże ważne w tym dniu obrączki, suknia ślubna, garnitur Pana Młodego czy bukiet ślubny. Nie może zabraknąć takich ujęć przedstawiających Pierwszy Taniec, wystrój sali weselnej, zabawy itp. Jak nasz zwiastun filmowy jest już prawie gotowy wtedy dochodzi jeszcze ścieżka dźwiękowa z kościoła, czyli przysięga małżeńska oraz emocjonujące momenty kazania.

Zwiastun ślubu, technika realizacji

Ważną rzeczą o jakiej koniecznie trzeba nadmienić to sposób realizacji takiego filmu, a więc strona techniczna i realizatorska. Przekładając to na prosty język chodzi tu o ilość osób zaangażowanych do nakręcenia materiału wideo oraz wykorzystany sprzęt. Jeżeli chodzi o atrakcyjność i efektywność ujęć, to niewątpliwie ma na to wpływ wykorzystanie do realizacji takiego sprzętu jak lustrzanki, slider, gimbal, oraz cyfrowy rejestrator dźwięku. Natomiast pozostaje kwestia kamerzystów i tutaj z całą pewnością zaznaczę że najciekawsze efekty w filmie zapewnia obsługa kamer w składzie dwuosobowym. Podsumowując, zwiastun wesela jest to zapowiedz wydarzenia jakim jest ślub i wesele i można również pokusić się o słowo że jest to reklamówka tego dnia. Jeszcze jedna mała ciekawostka – Zwiastun Filmowy w slangu filmowców ma różne znaczenia najczęściej zapożyczone z innych języków np. Zajawka, Trailer, Forszpan Mam nadzieję że mój krótki opis znacznie przybliżył i wyjaśnił temat pt. ZWIASTUN WESELA